Sahibabad, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AUCPC8414E1ZY
Approx. Rs 2,050 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 11-15 Liters |
| Material | HDPE |
| Color | Green |
| Size | 120 Ltr |
| Brand | Nilkamal |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 43,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity(T) | 1 Ton |
| Fork Length | 1150 mm |
| Type | Hand Operated |
| Capacity(kg) | 1000 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |
| Max Lifting Height | 100 mm |
| Overall Fork Width | 520 mm |
| Min. Fork Height | 75 mm |
| Warranty | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Laxmi Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited