Sahibabad, Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AUCPC8414E1ZY
Approx. Rs 14,500 / pcsGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 pcs |
| Capacity(T) | 3 Ton |
| Material | Nylon |
| Loading Capacity | 2500 Kg |
| Lifting Capacity | 70 mm/sec |
| Type | Hand Operated |
| Usage/Application | HANDPALLET TRUCK |
Additional Information:
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(T) | 3 Ton |
| Loading Capacity | 2500 |
| Power Source | Hand Operated |
| Lifting Capacity | 2500 |
| Product Type | HYDRAULIC HAND PALLET TRUCK |
| Brand | Laxmi Enterprises |
| Usage/Application | Industrial |
| Max Lifting Height | 200 mm |
| Fork Length | 1800 mm, 2500 mm, 1500 mm |
| Fork Width | 520 mm, 540 mm, 685 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Warranty | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Laxmi Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited